Uke 5
Her på ordførers side vil jeg legge ut ulik informasjon. Saker jeg jobber med som ikke naturlig faller inn under andre steder på hjemmesiden vår. Så oppfordrer jeg sambygdingene mine til å sende meg f.eks. e-post når en har noe på hjertet.
Nå er vi startet på februar.
Sist i denne måneden får vi en til tannlege til Båtsfjord. Dette betyr at begge stillingene er besatt! Den nye tannlegen heter Johnatan, er tysk og er i tilegg heste-innstruktør for handikappede.
Når det gjelder den noe omtalte tannhelseplanen, skal den opp i Kompetanseutvalget på fylket 9. - 10. februar.
Så starter Beate Lupton som kommuneoverlege den 8. februar. Hun vil ha kontor på helsesenteret samt hjemmekontor. Beate vil bla. arbeide med forebyggende helsearbeid og samordning av legetjenesten. Jeg vet at Beate gleder seg masse til å begynne å arbeide i Båtsfjord igjen.
Ellers snekres det her i huset. I første etg. på rådhuset blir det i løpet av sommeren åpnet servicetorg. Her vil det til en hver tid være betjent resepsjon og tilgang på publikum-PC. I tillegg vil sentralbordet for hele kommunen flyttes fra helsesenteret og hit ned. Sannsynligvis blir likningskontoret leietakere. I tillegg blir det lager og møterom.
Så da ønsker jeg alle sammen en flott uke.



Tips en venn
Skriv ut