Ny befaring i den nye barnehagen.

Fredag 24 juli ble det holdt en befaring i ny-barnehagen vår.

Veldi hyggelig at møbler og inventar nå stort sett er på plass i den nye barnehagen, og at arbeidet også er i rute frem mot overlevering av bygget 20. august.

Planen var opprinnelig at barnehagen skulle åpne 24. august, men åpningen blir noe utsatt på grunn av pågående utenomhusarbeider.

Utvendig pågår arbeidet med å ferdigstille baldakin og varmlager for barnevogner. I tillegg skal det monteres trapper ved alle rømningsveier. Ute-området skal etter planen overleveres i september, og det gjenstår fortsatt en avklaring knyttet til asfaltering.

De ansatte gleder seg til å ta barnehagen i bruk, og er jevnlig nede i bygget for å planlegge drift og organisering på sine avdelinger. Dette bidrar til en god overgang frem mot åpning og oppstart i nye lokaler.

Vi i MUNT har en takknemlig jobb når vi får dra på befaring sammen med de positive og engasjerte ansatte fra barnehagene. Vi gleder oss på deres vegne, og ser frem til at barn og ansatte snart kan ta den nye barnehagen i bruk.

 

På bilde: Julia, Andrine, Mathilde og Sigga var med på befaring.

På bilde: Julia, Andrine, Mathilde og Sigga var med på befaring.

Sist oppdatert

På bilde: Kim Andre sitter i Is-kiosken å venter på kunder.

På bilde: Kim Andre sitter i Is-kiosken å venter på kunder.

Fant du det du var på jakt etter?